Sömestr Tatilinde Gidilecek Tatil Yerleri
Admin   14.04.2022 09:56

Sömestr Tatilinde Gidilecek Tatil Yerleri

Sömestr Tatilinde Gidilecek Tatil Yerleri görünene göre 2021 kış tatilinde de zorunlu sebeplerden birisi haline gelen izole tatil tercihlerimizi biraz zorlayacağa benziyor. Umarım bu yazı dizimiz size rahat, konforlu ve sağlıklı bir tatil planı hazırlamanız için yardımcı olacak. Kalabalık ve popüler otellerin apartların beldelerin yanısıra daha çok sakin ve yoğun insan trafiğinin olmadığı bir tatil planı yapıyorsanız bazı yerlereden bahsetmek istedik .

Sizin için Seçtiğimiz En Güzel 7 Konaklama Yerleri

Mersin Gülek Karboğazı

Kent merkezinde ve kıyı şeridinde konumlanmış ilçeler bakımından ılıman bir iklimin hakim olduğu Doğu Akdenizin incisi Mersin’e ve komşu iller Adana ve Niğde’ye yakınlığıyla Gülek Karboğazı kış sporlarına oldukça elverişlidir. Bölgede tesis bulunmasada merkeze 1 saat mesafede olması nedeniyle ve uygun ulaşım koşullarıyla günü birlik gidilebilecek bir yer.

 

Antlalya Saklıkent Kayak Merkezi

Antalya

Sömestr Tatilinde Gidilecek Tatil Yerleri Antalya’nın batısında Bey Dağları üzerinde, Antalya kent merkezine 50 km. dir. Antalya’ya yakınlığı nedeni ile bir günde iki mevsimin birden yaşanabildiği ender yerlerden biridir.

50 km’lik Antalya-Saklıkent yolunun 11. km’si (Antalya-Doyran köyü çıkışı) asfalttır. Şehir merkezinden tesise otobüs, taksi ya da otellerin servis araçlarıyla bir saatte ulaşılmaktadır.

2550 m. yükseklikteki Bubi Dağında, kayak alanları 2000-2400 m. yükseklikler arasındadır. Kayak mevsimi kısadır. Kar kalınlığı kayak mevsiminde 50-100 cm’dir. Karasal iklim hüküm sürmektedir.

240 kişi/saat ve 340 kişi/saat kapasiteli iki adet teleski hizmet vermektedir. İki adet pist, kolay ve orta zorlu derecesindedir. Bölgede konaklayabilceğiniz bir tesis bulunmaktadır.

 

Isparta Davraz Kayak Merkezi

Isparta il merkezine 26 km uzaklıkta güneydoğusunda bulunmaktadır. Kayak merkezi Kulovası  Yaylasında

Davraz Dağı’nın kuzey yamacında yer alıyor. Davraz’ın coğrafi özellikleri kayak dışında diğer doga sporlarının da yapılmasına imkan tanımaktadır. Bölgede konaklayabileceğiniz kaliteli güzel bir tesis bulunmaktadır ve merkeze yakınlığıyla da günü birlik gezi planınızı oluşturabilirsiniz.

Isparta Davraz

 

Bursa Uludağ

Bursa

Şu günlerde kar kalınlığının 40-50 cm bulduğu Uludağ kış turizminde yerli ve yabancı bir çok ziyaretçinin en uğrak yeri bölgede geniş ve kapsamlı çok yataklı tesis ve misafirhane bulunmaktadır. Pistler kademeli olarak açılmakta ve 3.900 metre uzunluğa sahip olan uludağda 20 pist bulunmakta amatör kayakçıların ve profesyonel kayakçılara kadar birçok tercihi sunan uludağ kayağın yanı sıra snowboard, kızak ve kar motoruyla karın keyfini yaşamanızı sağlıyor.

 

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi

Kayseri Erciyes

Uluslararası standartlara sahip olan Erciyes Kayak Merkezi Kayseri şehir merkezine 26 km uzaklıktadır. 34 farklı pist ve 154 adet suni kar makinası ile kayak garantisi sunmaktadır. Erciyes Kayak merkezin de konaklayabileceğiniz oteller ve havaalanı transfer hizmetleri ile konforlu bir tatil geçirebilirsiniz . Gün boyu süren çeşitli aktiviteler de eğlenirken sıcacık otelinizde dağ manzarasına karşı kahvenizi yudumlayacağınız bir tatil deneyimi sizleri bekliyor.

 

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu ilinin doğu tarafında Köroğlu Dağlarında bulunan bu Kayak merkezi Türkye’nin sayılı kayak merkezlerindendir. Bunun dışında Bölge de çok sayıda çeşitli seçenekleri sizlere sunabilecek oteller ve tesisler bulunmaktadır. Kış sporlarının tümüze uygunluğu ile en çok tercih edilen merkezlerden biridir.

 

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum Palandöken

Türkiye’nin en güzel kayak merkezlerinden biriside palandökendir. Palandöken, Mayıs ayına kadar kayak yapılabilen ve yüksekliği 2200-3176 metredir. Bembeyaz karlar ile sömestr tatilinde çocuklarıyla kayak yapmak isteyen aileleri kucaklıyor.


Blog Hakkında Düşünceleriniz?