Mersin’de Doğru Apart ve Pansiyon Nasıl Bulurum ?
Admin   14.04.2022 08:49

Mersin’de Doğru Apart ve Pansiyon Nasıl Bulurum ?

MERSİN’DE NEREDE KALINIR ?

Mersin’de Doğru Apart ve Pansiyon Nasıl Bulurum sorusuna cevap verdiğimiz bu yazıda sizlere harika bir rehber oluşturuyoruz. Hadi başlayalım.

Hayatımıza covid-19 girdiğinden bu zamana denk  bir çok alışkanlıklarımız değişti. Normal süreçte rutine dönen alışkanlıklarımızın en başında tatil geliyordu. Tatil yapmak pandemi döneminden önce bir ihtiyaç iken şimdi en çok isteyip te ertelediğimiz bir aktivite haline döndü .

Yerine yeni alışkanlıklarımız kendimizde hiç keşfetmediğimiz taraflamız oldu. Yaklaşık 1,5 seneden beridir süren bu pandemi dönemi bizi bi hayli yordu hem madden hem manevi yönden girdiğimiz belirsizlik umarım en kısa sürede sona erer ve hepimiz normal yaşantımıza geri döneriz.

Özellikle 2021 yılı yaz sezonunda kendimize gelmemiz için hazırlanacak olan tatil planımıza yardımcı olabilecek birkaç soruda bu belirsizliklere yardımcı olmaya çalışacağız.

Mersin’de Deniz tatili mi yoksa Doğa gezilerini ve tarihi yerleri mi seçmeliyiz ?

Mersin'de Deniz

Öncelikle nasıl bir tatil planımız varsa onu belirleyip bölgesel aramamızı ona göre yapmalıyız. Deniz tatili mi yoksa tarihi ve doğayla iç içe geçireceğimiz bir tatil planı mı? Deniz, kum, güneş içerikli bir tatil planı seçeceksek bunun için seçeceğimiz en güzel bölgeler Erdemli Kız kalesi Pansiyon ve Apartları denize sıfır bir konuma sahip olduğu için sizi hiç yormadan geçireceğiniz başlıca yerlerdendir.  Ayrıca köklü bir tarihe ev sahipliği yapmış bir kaleye karsı yüzme keyfini başka hiçbir yerde bulamayacağınızı da belitmek isterim.

Herşey dahil otelleri mi yoksa apart ve pansiyonları mı tercih etmeliyim ?

Esas olarak sosyal mesafenizi koruyabileceğiniz ve durumunuzu daha da tedirgin hale getirmeyeceğiniz bir konaklama şeklini seçmeniz açısından Standart uzun yemek  kuyruklarının  ve yemek saatleri takibinin arasında gergin bir tatil hayal etmiyorsan Mersin Kızkalesi pansiyon ve apartları tercih etmelisiniz. Burada hem yemeyeceğiniz onca öğünlerin parasını ödemek zorunda kalmayacaksınız. Sakin nezih bir apartta kendinize ve ailenize  zaman ayırabilecek hemde doyasıya tatilin güneşin keyfini sürebilirsiniz.

Kalacağım Apart ve Pansiyonları hangi esaslara göre belirlemeliyim ?

En önemli unsur sizin öncelikleriniz Aile boyu  tatili planı yapılıyorsa özellikle ailenin küçük fertlerini olası kazalardan korumak için odadaki ve havuz başındaki güvenlik önlemleri maksimum düzeyde alındımı hem odaların hem ortak alanların covid-19 kapsamında temizlik kuralları hijyen uygulaması yapıldı mı ve en önemlisi otel kapasitesinin yarısından fazla misafir mi bulunduruyorlar bunları apart’ta konaklamaya başlamadan sayfamızdaki Mersin Aile Apartları ve Pansiyonları kısmından rahatça ulaşabilirsiniz.

Diğer bir seçenekte sadece çift olarak tatil planı yapanlar huzurlu, sakin, sessiz bir ortam için apartlarının ve pansiyonlarının  kapılarını yanlızca çiftlere açan ve tesisse belirli yaşlardan aşağısını kabul etmeyen tesislerden faydalanabilirsiniz.

Diğer bir seçenekte sadece çift olarak tatil planı yapanlar huzurlu, sakin, sessiz bir ortam için apartlarının ve pansiyonlarının  kapılarını yanlızca çiftlere açan ve tesisse belirli yaşlardan aşağısını kabul etmeyen tesislerden faydalanabilirsiniz.

Mersin de pandemi kurallarına göre doğru Apart ve Pansiyonu nasıl seçerim ?

Apart ve Pansiyon

Pandemi döneminde Mersin bölgesinde apartlar ve pansiyonlar da uyulan tedbirleriin ayrıntılarına bir göz atmanızı tavsiye ederim. Bloğumuzu inceledikten sonra kendinize bir gezi planı düzenleyebilirsiniz. Bu plan doğrultusunda kalacağımız yeri belirleyebiliriz. Mersin bir sahil şeridi şehri olduğu için hemen hemen bütün bölgeleri denize çok yakınlığıyla bilinmekte ve buradaki çoğu apartlar ve pansiyonlar denize sıfır şeklinde konumlanmıştır. Sayfamızda bulunan denize sıfır apartlar ve pansiyonlar sekmesinden  ulaşıp seçebileceğiniz çok sayıda tesislerimiz mevcuttur. Ve birçoğu Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu  pandemi kurallarına ve tedbirlerine en ince detayına kadar uygulayan tesislerdir.

Eski Tarsus Evleri arasında nasıl tesisler var ?

İlk yerleşim izlerinin Cilalı Taş Devri ve Bakır Çağ’ında görüldüğü yapılan kazı çalışmalarında  ortaya çıkmıştır. Köklü tarihiyle bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan Mersin’in en önemli kalıntılarından biriside “Eski Tarsus Evleri” dir. Günümüzde bu evlerden bazıları pansiyon, butik otel, restaurant ve cafe olarak hizmet vermekte tarihi dokusunu bozmadan değişklik yapılan Eski Tarsus Evlerinin dış cephelerinin Restarasyonları ise  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılmıştır. Gerçek bir konakta tarihle iç içe tatil keyfi yaşamak isteyen misafirlerin unutamayacağı bir deneyim sizleri bekliyor olacak.

Tarsus Evleri

Neden tatil için Mersin’i tercih etmeliyim ?

Gün içerisinde tarihi mekanlarda zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Eşsiz kanyonlarda trekking yapıp aynı gün içerisinde denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Tatillcim

Mersinin hava ve iklim koşulları gereği hangi mevsimde tatil yapmalıyım ?

Mersin ve çevresinde, tipik sıcak ve ılıman astropikal iklimi hakimdir. Yaz ayları sıcak ve aşırı nemlidir. Kış aylarında ılıman ve yağışlı bir iklime sahip mersin bahar ayların da hem nem oranı düşük hemde turist yoğunluğu olmadığı için sakin bir şehirdir.

Tatilimizin planınını roadtrip olarak nisan mayıs ayları neler yapacağımıza ilişkin mesela tarihi mekanlarda geziler yapabilirisiniz.

Ama denizin ve kumsalın tam anlamıyla tutkunuysak haziran,temmuz ve ağustos aylarında mersini tercih etmeliyiz.

Mersin şehir merkezine uzak olmayan gülek karboğazı ocak şubat aylarında karın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Mersin’de Doğru Apart ve Pansiyon Nasıl Bulurum sorusuna cevap verdiğimiz harika bir rehber ile artık yol haritanızı belirleyebilir ve dilerseniz popüler bölgeler‘den istediğiniz otelleri listeleyebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz..


Blog Hakkında Düşünceleriniz?