MERSİNİN EN POPÜLER PLAJLARI
Damla Kaya   22.04.2022 14:31

MERSİNİN EN POPÜLER PLAJLARI

Akdenizin masmavi denizine kıyı olan mersin palmiyelerle kaplı uzun sahilleri ve tarihi dokusu hiç bozulmayan yerleriyle tatil planlarını mersinden yana kullanan tatilcilerini büyülemeye devam ediyor.

Akdeniz’in neredeyse tamamı deniz tatili yapılacak sayısız yerler ve beldelerle dolu lakin bütçe dostu bir tatil, isterseniz gelin birlikte Mersin plajları inceleyelim.

* MERSİNİN EN POPÜLER PLAJLARI

*MERSİNİN EN GÜZEL KOYLARI

*Mersin’in En popüler Plajları ve Koyları:

1:Yapraklı koy:

Yapraklı KOY

Mersin Silifke Susanoğlu’nun belki de en güzel koylarından olan Yapraklı Koy, Mersinlilerin ve turistlerin en çok tercih ettiği koylardan. Turkuaz renkli suyu ve havuz görünümüyle, her göreni kendine hayran bırakıyor. Denizin içinde bir de soğuk su kaynağı olduğundan her zaman temiz bir koyla karşılaşıyorsunuz. Mersin ilçesinin en temiz plajlarından biri olan Yapraklı Koy, doğanın bir lütfu olup beş farklı noktadan su kaynağı bulunmaktadır. Bu sebeple bir yandan soğuk bir yandan ise sıcak suyu hissedebileceğiniz eşine az rastlanır bir yerdir. Sadece soğuk suyu değil çevresinde var olan kayalarda meşhurdur. Bu kayalar genellikle suya dalmak için kolaylık sağlar. Denize girmek için oluşturulmuş bloklar üzerinde şezlong ve bir kumsal yer almaktadır. Koyda profesyonel olarak dalış yapabileceğiniz alanlarda mevcuttur.

Konumu: Atakent, Silifke/Mersin

2. Kızkalesi Plajı:

Kız Kalesi

Mersin’in en bilindik tarihi kalıntılarından biri olan Kızkalesi’nin hemen karşısındaki sahil şeridinde bulunan plaj, turkuaz rengiyle görenleri büyülüyor. Sığ bir deniz olduğu için çocuklu aileler için çok uygun. Ancak denize girmek istemezseniz, deniz bisikleti kiralayarak Kızkalesi’ne de çıkabilirsiniz.

Konumu: Kızkalesi, Erdemli/Mersin

3. Akçaçakıl Koyu:

Akçaçakıl Koyu

 Ağaçların arasında sessiz sakin bir tatil için kalabalıktan uzak Boğsak Köyü’nün kıyısı Akçaçakıl, adından da anlaşılacağı üzere burası çakıllı bir koy. İlçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta konumlanıyor olup, özellikle kamp ve karavan için ideal bir nokta olduğu söylenebilir. Silifke’de bulunan koy, çam ormanlarının bittiği yerde karşınıza çıkıyor. Pek çok işletmenin de bulunduğu koyda, mis gibi doğal havasını içinize çekerken, denizin keyfini sürebilirsiniz.

Konumu: Taşucu, Anamur Yolu 3. Km. Taşucu/Silifke/Silifke/Mersin

4. Tisan Adası:

 Kıbrıs Barış Harekatı esnasında bir albayın helikopterle buradan geçmesiyle bulunan ada, bölgenin keşfedilmeyi bekleyen gizli cennetlerinden biri olan Tisan Yarımadası, özellikle sakinliği ve tertemiz denizin keyfini yaşamak isteyen ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. Yarımadanın yeşil ve maviyle karışık manzarası ise insana büyük bir keyif veriyor. Mersin’in Silifke ilçesine gittiğinizde uğramalısınız.

Konumu: Yeşilovacık, Tisan, Silifke/Mersin

5.Yeşilovacık Koyu:

Yeşilovacık Koyu

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan en sakin koylardan birisi de Yeşilovacık halk plajı. Geniş ve uzun alana sahip olan plaj aynı zamanda kumluk. Koy, sakin olduğundan ve çok fazla turistik değil. Bu yüzden şezlong ve şemsiye gibi hizmetler yok. Kendi havlunuzu serip, denizin keyfini sürebilirsiniz.

Konumu: Yeşilovacık, Mersin Antalya Yolu, Silifke/Mersin

6.Boğsak Koyu:

Boğsak Koyu

Mersin’in en güzel koylarından biri olan Boğsak Koyu, aynı zamanda mavi bayraklı denize sahip. Genellikle Caretta carettaların en çok uğradığı yerlerden. Koyda şezlong, şemsiye gibi hizmetler yok ancak kamp işletmeleri mevcut. Tuvalet ve banyo ihtiyaçlarınızı da bu alanlarda giderebiliyorsunuz. Dupduru denizin keyfini çıkarmak için, koya uğramayı unutmayın.

Konumu: İmamuşağı, Silifke/Mersin

7. Barbaros koyu:

Barbaros Koyu

 Silifke’de bulunan sakin koylardan bir diğeri de Barbaros Koyu. Yüksek sesli plaj işletmelerinden uzak kalan koy, gezi teknelerinin de en çok uğradığı koylardan. Kendi şemsiyenizi ve havlunuzu alıp giderseniz, keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Konumu: Akdere, Silifke/Mersin

8.Kum Mahallesi plajı:

Kum Mahallesi Plajı

Silifke Taşucu sığ deniziyle çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği kumsallardan olan plaj, kumluk bir yapıya sahip. Pek fazla işletme bulunmadığından hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz.

Konumu: Taşucu Mah, Yusuf Özlen Cd. 405 Sk. Silifke/Mersin

9.Altınofroz plajı:

Altınofroz Plajı

Mersin’in en güzel plajlarından birisi de, Silifke’de bulunan  Altınorfoz Plajı. Otele ait olan plaja, şemsiye ve şezlong ücreti ödeyerek girmeniz mümkün. Mavi bayraklı olan deniziyle, ailece güzel vakit geçirebilirsiniz.

Konum: Atakent, Kuruçay Mevki Silifke 17. Km’inde Silifke/Mersin

10. Bozyazı plajı:

Bozyazı Plajı

Mersin’in Bozyazı ilçesinde bulunan plaj, Mavi bayraklı olan Mersin plajlarından biri. Sabahın erken saatlerinde gittiğinizde dingin olan deniz öğleden sonra dalgalanabiliyor. Etrafta işletmelerinde bulunduğu plajda, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Konum: Denizciler Mahallesi Bozyazı/Mersin, Türkiye

11. Taşucu İnce Kum plajı:

Taşucu İnce Kum Plajı

Adından da anlaşıldığı üzere incecik kumuyla, herkesi kendine hayran eden bir plaj; İncekum Plajı. Masmavi denize karşı çadırınızı kurup, tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Antalya- Mersin otoyolu üzerinde bulunan plaj, her yerden ulaşım kolaylığı olduğu için, rahatça gidebileceğiniz plajlardan.

Konum:Taşucu Mahallesi, Silifke/Mersin

12.Kızlar Hamamı Koyu:

 Mitolojik hikayeye göre Zeus’un kızlarının yıkandığı rivayet edilen koy, Kızlar Hamamı adını buradan alıyor. İçme suyunun denize karıştığı nokta da tam olarak burada yer alıyor. Bu yüzden her zaman buz gibi ve berrak bir su sizleri karşılıyor. Yazın sıcak günlerinde serinlemek için, Kızlar Hamamı Koyu’nu tavsiye ederiz.

Konum: Narlıkuyu Mahallesi, Akyar Küme Evler  Silifke/Mersin


Blog Hakkında Düşünceleriniz?